۱۰ کاری که افراد موفق هیچوقت دوباره انجام نمیدهند.

 

۱. افراد موفق هیچ وقت سعی نمیکنند که دیگران را تغییر دهند ؛ به عبارت دیگر تفاوت باعث بقاست.

 

وقتی که متوجه شوید نمیتوانید کسی را مجبور به انجام کاری کنید باید به او آزادی عمل داده و به او اجازه دهید که عواقب کارش را خودش تجربه کند. اگر این کار را بکنید خودتان هم به آرامش روحی می رسید. به قول نیچه (فیلسوف مشهور آلمانی) هرکس دنبال راه است حق گم کردن راه را دارد. مثلاً وقتی میبینید فرزند یا دوست تان به توصیه شما گوش نمیدهد او را به حال خودش رها کنید ، خودش راه خودش را می یابد ، شما مسئول زندگی دیگران نیستید حتی اگر فرزندتان باشد ؛ شما وظیفه ی راهنمایی او را دارید ، حق گرفتن تصمیم برای او با شما نیست. او باید خودش تصمیم بگیرد، اشتباه بکند، تجربه کسب کند و پخته شود.

 Change People

سعی نکنید ملت را همرنگ خود بکنید 

یک باغچه با گلهای متفاوت زیباست

۲. افراد موفق هیچوقت کاری که برای انجام دادنش باید غیر خودشان باشند رو انجام نمیدند.

قبل از انجام دادن هرکاری باید این سوالات را از خودمان بپرسیم:

من چرا این کار را انجام میدهم؟

آیا من برای اینکار لایق هستم؟

آیا این کار برای من مناسب است؟

اگر جواب هر یک از این سوالها منفی است بهتر است که یک دلیل بسیار خوب را برای ادامه داشته باشیم و گرنه آن کار انرژی و وقت شما را تلف خواهد کرد.

۳. افراد موفق کاری رو که قبلا ازش نتیجه ی دلخواهشون رو نگرفتند دوباره تکرار نمیکنند مگر اینکه شرایط رو تغییر داده باشند.

برای مثال اگه کارشون رو از دست داده اند و یا رابطه ی دوستیشون بهم خورده سعی نمی کنند که دوباره به اون کار یا رابطه ی دوستیشون برگردند مگر اینکه شرایط رو تغییر داده باشند منظورمان از تغییر شرایط این است که منبع مشکل را پیدا کرده و آنرا حل کنند.

۴. افراد موفق هیچوقت به دنبال راضی کردن همه نیستند.

وقتی که به این باور برسید که راضی کردن همه غیر ممکن است یواش یواش شروع به زندگی هدفمند میکنید و سعی میکنید افراد مناسب را راضی کنید چون همه ی انسانها با هم متفاوت اند سعی کنید فقط خودتان از خودتان راضی باشید.

۵. افراد موفق هیچوقت راحتی کوتاه مدت را به بلند مدت ترجیح نمیدهند.

وقتی افراد موفق به این نتیجه میرسند که کاری نیاز به قدمی سخت و دشوار برای شروع دارد اصلاً اجازه ی ورود هیچ ترسی را به خود نمیدهند ؛ دنیا جسورها را دوست دارد.

 

clock-and-calendar

عده ای ساعت‌شان را میبینند عده ای تقویم‌شان را.

۶. افراد موفق هیچوقت به کس یا چیزی که بی عیب و نقص ظاهر کند اعتماد نمیکنند.

این یک امری است طبیعی که ما توسط افرادی که “عالی” جلوه میکنند جذب شویم ؛ ما رسیدن به کمال را دوست داریم و باید همیشه به دنبال آن باشیم ؛‌ ما باید با افرادی که در کارشان عالی هستند؛ با همکارانی که کارایی بالایی دارند ارتباط برقرار کنیم؛ همچنین باید قرارهای ملاقاتی با افراد خاص، دوستانی که ویژگی های موردپسند و شرکتهایی که درکارشان موفق هستند داشته باشیم ولی وقتی کسی یا چیزی بیش از حد خوب جلوه کند حتما باید در این رابطه دکمه ی توقف را بزنیم چرا که جهان کامل و بی عیب نیست.

۷. افراد موفق هیچوقت از تصویر بزرگ غافل نمیشوند.

افراد موفق این باور را در خود دارند که یک اتفاق خاص همه ی زندگی نیست مثلا کنکور پایان زندگی نیست ، به زندان افتادن پایان زندگی نیست ، بدهکار شدن پایان زندگی نیست ، باید امیدوار بود و از دید بالا به زندگی و مسائل نگاه کرد.

big picture

تصاویر را کنار هم بگذارید و از بالا به مسائل بنگرید.

۸.افراد موفق هیچوقت کاری که به پشتکار زیادی نیاز داره رو سرَسَری نمیگیرند.

مثلا رسیدن به درجه دکترا در هر رشته ای، برنده شدن جایزه المپیک و یا رئیس یک شرکت تجاری بزرگ شدن نیازمند پشتکار زیادی است؛ اگر صاحب کارخانه ای را میبینید که امروز هزاران نفر کارمند دارد اگر هنگامی که از صفر شروع کرده بود پشتکار نداشت امروز کارمندی بیش نبود.

۹. افراد موفق هیچوقت دوباره از خودشان نمیپرسند که چرا من اینجا هستم؟

یک تفاوت بزرگ بین افراد موفق و دیگران در نحوه ی عشق ورزیدن ؛‌زندگی کردن روابط و شغلشان است ؛ افراد موفق هیچوقت خودشان را قربانی نمیبینند و شکست رو قبول ندارند زیرا به این عقیده رسیده اند که شکست در دنیا وجود ندارد و شکست در دیکشنری مغز آنها یعنی تجربه. پس هیچوقت از موقعیتی که امروز در آن هستند پشیمان نیستند.

۱۰. افراد موفق هیچوقت این باور را که ظاهرشان حاصل باطن شان است را فراموش نمیکنند.

هر انسانی زاده ی افکار خودش است اگر همیشه فکر کنی که هیچوقت موفق نمیشوی واقعا هم هیچوقت هم موفق نخواهی شد.

افرادی که فکر میکنند در ظاهر میتوانند باطن شان را پنهان کنند سخت در اشتباه اند. ملت باهوش اند و خیلی زود نیت انسان را میفهمند.

ZaherBaten

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *